Aivan sairaan kaunis talo, mielikuvitus vaan lentelee koko ajan ja unelmoin tälläisestä talosta. Unelmointi on parasta:)
This house is so beautiful, I just keep on dreaming about this kind of house, dreaming is the best:)
posted:
Kattokaa nyt hyvänen aika kuinka vinksallaan nää talot on. Tätä ei ole mitenkään käsitelty vaan tämä on todellinen vinksvonks. Aika hauska näköinen. Insinööri en ole mutta luulis olevan joitain rakenteellisia vaikeuksia tälläisen elämisen kanssa!
LOOK at this houses, they are so going on to everywhere. Every window and wall going different direction, quite funny. I'm not an engineer but I would think there would be some kind of structural difficulties with this kind of living.
Pimeetä ja sateista mutta tässä on miusta aivan mahtis valon pilkahdus, silkkaa draamaa.
Dark and rainy but here I got little peak of light and it is beautiful dramatic light.
posted:
Yövuoro. Pakkohan se on käydä huitaseen yökuvaussessio kanaalilla. Onneks asutaan kanaalin varrella ni ei tarvi kauaksi lähteä. Valotusaika minuutti joten sai siinä tovin seisoskella. Näitä riittää useampi ja tulee joskus. Aika kaunista miusta päivin ja öin.
Nightshift. I had to take night pictures also, canals are so beautiful in the dark. The exposure time here was one minute.